Holešovice: čtvrť, která mezi firmami letí

Datum: 15. 09. 2015
img

Pražské Holešovice se stávají novým centrem administrativy, obchodů, služeb a bydlení pro severní část rozšířeného pražského centra. Tradiční městská čtvrť, která prochází v posledních letech dynamickým rozvojem, nabízí u kancelářských ploch jeden z nejlepších poměrů cena-výkon v širším centru Prahy.

Jednou z perel moderních Holešovic se stalo centrum ArtGen Office Gallery. Tvoří významný rozvojový projekt této lokality – moderní a vysoce kvalitní kancelářské plochy přitahují firmy, které jsou startovacím impulzem pro rozvoj dříve opomíjené čtvrti. Dvě budovy Art a Gen nabízejí 23 000 m2 kancelářských ploch třídy A a 2 500 m2ploch pro obchod.

Firmy láká nejen výhodná cena, ale také lokalita. ArtGen vyrostl jen pár minut chůze od stanice metra Vltavská hrdě na Argentinské třídě. Strategická poloha garantuje velmi dobrou dopravní dostupnost autem, městskou hromadnou dopravou a díky napojení na síť pražských cyklostezek i pro cyklisty.

Art s výhledem na Pražský hrad

Desetipodlažní budova Art u Argentinské třídy má oblé tvary a poskytuje výhledy na Vltavu, centrum Prahy i Pražský hrad. Téměř 14 000 m2 kancelářských ploch poskytuje dostatek místa pro menší i větší firmy. Samozřejmostí jsou podzemní garáže, plně vybavená kolárna nebo maloobchodní prostory.
Světlá výška tří metrů poskytuje pocit prostoru v uspořádání open space i menších kanceláří. Samozřejmostí jsou v obou budovách otevíratelná okna, inteligentní systém řízení budovy, nepřetržitá ostraha i reprezentativní recepce.

Gen: nové centrum hi-tec v Holešovicích

Sedmipodlažní budova Gen má pravidelný obdélníkový tvar. Kancelářské prostory o ploše více než 9 000 m2 a několik teras s výhledem na přilehlé okolí lákají zejména dynamické technologické firmy. Největší z nich je prozatím internetový obchod Mall.cz, který zde zřídil nejen své administrativní centrum, ale i hlavní prodejnu zboží v přízemí budovy.

Také zde získají nájemci podzemní garáže a prvotřídní vybavení budovy. Bonusem pro zaměstnance se může stát v době oběda či po práci oblíbená restaurace Kolkovna.

Prestižní i praktické sídlo firmy

ArtGen je připraven uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších nájemců – od společností ze zdravotnictví, bankovnictví až po IT sektor. Za originální architekturou, která udělá z budov ArtGen „dobrou adresu“, stojí známý architektonický ateliér CMC architects. Generálním dodavatelem stavby, která získala certifikát LEED Gold, je firma SYNER.