Présidentské hody

Datum: 13. 10. 2015
img

Zastavte se na chvíli od každodenního shonu a dopřejte si relax v přítomnosti svých nejbližších. Skvělým společníkem pro okamžiky plné pohody se vám stanou lahodné sýry Président. Jejich dokonalou chuť si užijete při každé příležitosti. Ať už si sýry dáte samotné, s vybranými víny, s čerstvým křupavým pečivem nebo v různých netradičních kombinacích (např. s ovocem, ořechy, medem atd.), vždy si skvěle pochutnáte.

Značka Président nabízí široké spektrum různých druhů sýra, ze kterých si jistě vyberou jak milovníci krémových sýrů s ušlechtilou plísní na povrchu, tak i ti, kteří dávají přednost spíše jemnějším čerstvým sýrům.

Camembert je měkký zrající sýr s jemnou bílou plísní na povrchu. Skuteční milovníci kvalitních sýrů vědí, že pravý camembert je jedna z největších pochoutek vůbec. Sýr camembert, jehož doba zrání se pohybuje od jednoho do dvou měsíců, je typický vláčným sýrovým těstem a tenkou kůrkou pokrytou ušlechtilou plísní. Lahodnou chuť Camembertu Président skvěle podtrhne například české Svatovavřinecké víno.

Sýr s jemnou plísní na povrchu Camembert L´Aromatique je typický jemně pikantním charakterem a měkkou, krémovou konzistenci. Každý kus v sobě skrývá přibližně 2 litry kvalitního kravského mléka, a obsahuje tím pádem vysoké množství bílkovin a vápníku. Čím blíže bude datu své spotřeby, tím více se projeví jeho intenzivnější a plnější chuť. Dokonalým společníkem bude k červenému vínu. Originální kombinace docílíte ve spojení s calvadosem či ciderem.

Le Bleu Président v sobě ukrývá opravdu nevšední spojení chutí. Pod tenkou kůrkou pokrytou sametově bílou plísní se totiž skrývá vláčné sýrové těsto obohacené modrou plísní. Díky této unikátní kombinaci se sýr Le Bleu Président pyšní originální vyváženou chutí i vůní. Patříte-li mezi milovníky nezvyklých chuťových kombinací, vyzkoušejte ho s čerstvými fíky nebo v kombinaci s čekankovými listy, lískovými ořechy a olejem z lískových oříšků.

Saint Morgon patří do skupiny sýrů s červenou kůrkou. Tyto sýry jsou ve zrajícím sklepě stavěny do vertikální polohy blízko sebe, aby se zamezilo tvorbě hebké plísně, která je typická pro sýr camembert. Během zrání se sýry každý druhý den otáčí a omývají teplou slanou vodou, čímž vzniká jejich typická načervenalá barva. Saint Morgon je charakteristický svou bohatou oříškovou chutí a jemnou krémovou konzistencí, kterou ocení nejen milovníci vyzrálých sýrů.

Président Snack se navenek pyšní sametovou hebkostí a uvnitř skrývá jemnou a krémovou náplň. Díky praktickému válcovitému tvaru sýr snadno nakrájíte na úhledné plátky. Každý kousek v sobě schovává jedinečnou smetanovou chuť, která vás naprosto okouzlí. Président Snack je k dostání hned ve třech různých variantách - smetanový, kořeněný, kozí.

Président 6 Petits Chevres Doux vyniká typickou jemnou chutí kozího sýra a jemnou texturou rozplývající se na jazyku. Jedná se o sýr vyrobený čistě z kozího mléka. Hned při prvním ochutnání objevíte celou symfonii chutí a vůní. Jemnou chuť přírodního kozího sýra dotáhnete k dokonalosti především v kombinaci s čerstvou zeleninou. Kozí sýr Président 6 Petits Chevres Doux je k dostání ve třech variantách - přírodní, s medem, s bazalkou.

Rondelé je čerstvý sýr s delikátní chutí a jemně našlehanou texturou, díky které se doslova rozplývá na jazyku. Již na první ochutnání si ho oblíbíte tak, že si hned najde své stálé místo na vašem stole. Čerstvý sýr Rondelé je k dostání v pěti různých variantách - s česnekem a bylinkami, kozí, s ořechy, s mořskou solí a s modrým sýrem.

Více informací naleznete na www.president.cz.